סוגי מעקות למרפסת

מעקות למרפסת הם אחד האלמנטים הראשוניים עליהם נחשוב בבואנו לבנות מרפסת שמש, הרי הוא זה שיגן עלינו חלילה מפני נפילה, מה גם שהתקן מחייב התקנת מעקות, ואף קובע כי עליהם להיות בגובה מינימאלי של 105 ס"מ ולא פחות. כמו כן, המרחק בין המרווחים לא יעלה על 10 ס"מ ועל פי התקן אסור לכדור קשיח בקוטר 10 ס"מ לעבור בין החריצים. לפני שבוחרים מעקות למרפסת, כדאי להכיר את הסוגים השונים, וגם את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

 
מעקות זכוכית – נוף פתוח במראה אלגנטי

מעקות זכוכית הם חלק מהנוף בבנייה החדשה, והם ניחנים במראה אלגנטי מיוחד. כיום הזכוכית הפכה להיות טרנד נפוץ ומשלבים אותה במגוון מקומות בשל המראה הנקי שלה והאפשרות לקבל חלל פתוח ללא כל אלמנט שמפריע לנוף. לזכוכית יש תכונות רבות; היא איכותית, חזקה, קלה מאוד לתחזוקה וניקיון, היא עמידה מפני שחיקה, ניתן לשלב מגוון חומרים נוספים עם הזכוכית כגון אלומיניום, ניתן למצוא אותה במגוון צבעים ועיצובים והיא אינה מתבלה מהר עם השנים. החסרונות - יש צורך לנקות אותה מידי פעם, ובמיוחד לאחר עונת החורף, משום שהגשם פוגם במראה הבוהק שלה.
 

מעקות מעץ – מראה כפרי מיוחד

מעקות מעץ הן בעלות מראה כפרי מיוחד שמשתלב נהדר עם נוף כפרי מעבר לכך, העץ נותן תחושה חמימה לחלל, הוא גמיש לעיצובים בשל האפשרות לחתוך את העץ למגוון צורות והעלות של העץ זולה יותר ביחס לחומרים אחרים. מנגד, החסרונות של העץ בולטים מאוד – הוא קשה לתחזוקה ויש צורך מידי שנה  לתקן או לצבוע אותו, הוא רגיש לבלאי, למזיקים המכרסמים את עץ וגם לריקבון שיכול לנבוע מחשיפה מוגברת לגשם ושמש.
 

מעקות ברזל או מתכת – מראה סולידי עם סטייל

מעקות ברזל נחשבות לחזקות ביחס לחומר העץ והם בעלי יתרונות רבים כגון – קל לתחזק את מעקה הברזל, למרות שדרוש כל כמה שנים לצבוע אותו בשל חלודה וחידוש צבע הברזל, הבלאי שלו נמוך מאוד והוא מחזק עשרות שנים והוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר. מעבר לכך, הוא חומר גמיש מבחינה עיצובית וניתן לצבוע אותו בכל צבע רצוי בקלות רבה. החסרונות של הברזל היא החלודה שיכולה להצטבר, יש צורך מידי פעם לצבוע את הברזל, מה שבזכוכית לא קיים וגם הוא מסתיר את הנוף הנשקף מבחוץ. 
0