קצת על זכוכית מחוסמת

זכוכית מחוסמת היא למעשה זכוכית שעברה תהליך של חימום מדורג ולאחריו עברה קירור מהיר. פעולה זו מחזקת את הזכוכית כנגד שבר עד פי 4 מאשר זכוכית רגילה. במקרה שזכוכית מחוסמת נשברת מכל סיבה, היא תתרסק לרסיסים קטנים שאינם חדים ולכן היא נחשבת לזכוכית בטיחותית יותר שיכולה לגרום פחות נזק במידה והיא נשברת. אם נדמה שבר של זכוכית רגילה, נגלה חתיכות גדולות וחדות מסוכנות מאוד. על פי תקן 938 הישראלי, זכוכית מחוסמת נחשבת לזכוכית בטיחותית ביותר ביחס לסוגים אחרים.
 
שטח פלטת הזכוכית המחוסמת עמיד וחזק מאוד מפני שברים אך ישנם אזורים רגישים יותר בזכוכית שעלולים להישבר על ידי מכה חזקה כמו באזור הפאזה, הליטוש והקצבות. נציין כי הזכוכית חזקה מאוד, וכאשר היא מותקנת כמעט ואי סיכוי שהיא תישבר, אלא אם כן מדובר במכה חזקה מאוד באזורים שצוינו. מלבד זאת, חשוב לדעת שהשברים של זכוכית מחוסמת אינם חדים, ולכן היא נחשבת לבטיחותית מאוד.
 

היכן ניתן לשלב זכוכית מחוסמת?

 
מעקות- זכוכית מחוסמת היא נהדרת עבור מעקות. אומנם התקן אינו קובע כי יש להשתמש בזכוכית מחוסמת, אך כאמור יש בה תועלת רבה, ולכן היא המומלצת ביותר. כמו כן, זכוכית מחוסמת מתאימה לכל סוגי המעקות, אם זה למעקות למרפסת שמש, מעקות למדרגות ומעקות לבריכה.
 
חיפויי קיר – זכוכית מחוסמת מתאימה לכל סוגי חיפויי הקיר, אם זה באמבטיה, במטבח, כחיפוי קיר לפלזמה ועוד. כמו כן, היא מתאימה לתמונות קיר דקורטיביות  עם הדפסים שונים.
 
למקלחונים
הזכוכית המחוסמת מומלצת להתקנה במקלחונים, וזאת בשל החוזק שלה. 
0