הדרך להתמודד עם ניקיון זכוכית

זכוכית היא חומר חזק בהחלט וידוע במראה הנקי והמבריק שלה, אך עם בוא הגשם, עם טביעות האצבעות של הילדים או האבנית שמצטברת על המקלחון, מצטבר לכלוך שלעיתים קשה להסיר. בלי שום קשר, זכוכית יפה ומבריקה יכולה לשדרג פלאים את חלל הבית, ולכן מפעם לפעם חשוב לנקות אותה מסימני אבק שמצטברים עם הזמן.
 
אם נוסיף לכל אלה מדבקות שבלי כוונה הדבקנו, רק בגלל שרצינו לקשט את הבית בבלונים או במדבקות, נראה כי בהחלט יש לנו הרבה מה ללמוד על ניקוי זכוכית. ולכן, צוות אריאל גלאס מביא בפניכם את כל הטריקים לניקוי מהיר והסרת כל סוגי הכתמים מהזכוכית.
 

ניקוי חלונות ומעקות זכוכית

דווקא חלונות ומעקות זכוכית נוטים להתלכלך בתדירות גבוהה. החלונות מתלכלכים מהגשם והאבק ומעקות הזכוכית מסימני ידיים. כדי לנקות בצורה ידנית כתמים שלא ניתן להסיר באמצעות הנוזל הכחול המוכר, אפשר לערבב יחד בקערה - מים, רבע כוס חומץ לבן וחצי כוס של סבון נוזלי. יש לטבול מטלית נקייה וסופגת בתערובת שנוצרה ולנגב את הזכוכית מצד לצד. לאחר מכן יש להיעזר במגב מיוחד לחלונות ולנגב במטלית נקייה ויבשה – סופגת עד שסימני הניגוב ייעלמו.
 
ניקוי כתמי דבק ומדבקות מזכוכית – יש למרוח דבר מה שמנוני על הכתמים, כגון שמן זית, שמן קוקוס וכו' ולשפשף עם כרטיס פלסטיק. השמנוניות תסיר את הדבק והנייר של המדבקה והכרטיס (יכול להיות כרטיס אשראי) לא ישרוט את הזכוכית. לאחר מכן שטפו את הזכוכית עם סבון או נוזל כחול והסירו את שאריות המים עם מטלית יבשה או נייר סופג.


ניקוי מקלחון

דלתות זכוכית במקלחון עם הזמן צוברות אבנית וכתמי מים ואפילו עובש. הטעות הנפוצה היא להזניח את המים שנותרו על הדלתות ולתת להם להתייבש. המים בארצנו מכילים אבנית, ולכן המים שנותרו על המקלחון נשארים ויוצרים  אבנית. כדי למנוע את הישארות המים, רצוי להניח מגב קטן ובסיום הרחצה להסיר את המים שיצטברו על הזכוכית. מעבר לכך, ניתן לנקות את הזכוכית עם מסיר אבנית אחת לשבוע, כך שדלתות המקלחון תהיינה תמיד נקיות ונוצצות – ללא אבנית וללא עובש. 
0