ייבוא זכוכית מסין לבית חדש - האם משתלם?

המגמה של קניות מסין תפסה תאוצה רבה בשנים האחרונות ורבים מייבאים תכולת בית שלמה מסין, אם זה בתהליך שיפוץ הבית או כדי לרענן את הבית במגוון פריטים בעלויות אטרקטיביות. ישנם כאלה שאף טסים לסין עם אדריכל או מעצב פנים שיסייעו להם לבחור מוצרים חדשים וחומרים לשיפוץ הבית. חשוב לדעת שאכן פערי המחירים בין סין לישראל הם מורגשים בכיס, אך חשוב להבין שיש מוצרים שלא מומלץ כלל וכלל לייבא מסין, ואחד מהם הוא זכוכית. אז לפני שאתם אורזים מזוודות ויוצאים למסע קניות בסין, חשוב שתדעו האם משתלם לייבא זכוכית מסין.
 
פערי המחירים לא משמעותיים במיוחד מסין – אם נשכלל את הטיסות, ההובלה של הזכוכית והזמן שתבזבזו בסיבובים בסין, תגלו כי אין פערים משמעותיים בין העלויות בארץ לעלויות בסין, כך שהטרחה אינה מצדיקה את הייבוא.

 
הבדלי גוונים של זכוכית
הבדלי גוונים של זכוכית מסין לעומת ישראל

בכל מקרה יהיה עליכם לשלם למתקין על ההתקנה – עליכם לדעת כי הזכוכית אומנם תגיע ארצה, אבל ללא פועל סיני שיבצע התקנה, מה שאומר שיהיה עליכם להזמין מתקין שיבוא ויתקין את לוחות הזכוכית.
ייתכן כי העלויות תהינה זהות עם חישוב עלות ההתקנה, הטיסות, המשלוח וכו'.
 
אין אחריות על המוצרים – ידוע כי אין אחריות על המוצרים הנרכשים מסין, וגם אם יש אחריות והזכוכית נשברה או נסדקה בדרך, יהיה עליכם להמתין עוד זמן עד שהזכוכית החדשה תגיע, דבר שיכול לעכב את זמן השיפוץ. כאשר תרכשו זכוכית מחברה ישראלית, תקבלו אחריות מלאה על הזכוכית ועל ההתקנה, כך שיהיה לכם למי לפנות בעת הצורך.
 
הבדלים או טעויות במידות – עם כל הדיוק והמידות שתיקחו, פעמים רבות יש סטייה של כמה מילימטרים שיכול לפגוע במראה האסתטי. סתם לצורך הדוגמה, אם תזמינו מספק ישראלי ותהיה סטייה במידה, תוכלו להזמין לוח חדש או למצוא פתרון אחר, מה גם שהמתקין יגיע לביתכם ויקח מידות מדויקות מאוד. מעבר לכך, במקרה של הזמנת זכוכית רבודה הדבק הפנימי עלול להיפתח או להגיע עם בועות (לרוב משתמשים ברבודה למעקות זכוכית).

 
זכוכית שקופה בסין
זכוכית "שקופה" גוון הירקרק מתקרב לירוק ופחות לשקוף

המתנה ארוכה – ההמתנה לזכוכית תהיה זמן רב, הרי יש צורך לשלוח את הזכוכית בתנאים מסוימים בטיחותיים, כך שחבל לבזבז זמן. רק נזכיר שזמן השיפוץ יכול להתארך במיוחד, ועד אז הבית אינו גמור, מה שאומר שסיום השיפוץ יתארך ויתארך. 

בואו נבחן מוצר לדוגמא שנהוג לייבא מסין -
כיום מציעים סוכני מכירות להגדיל את מחזור העסקאות מול לקוחות ישראלים , מוצר שיש לו ביקוש רב הוא מעקה הזכוכית לחלל המדרגות ,מרפסות וסוגי מעקות נוספים.
פלטת זכוכית כידוע מגיע במגוון סוגי השתקפויות כמו שקופה (clear) הידוע בגוון הירקרק ,נניח שביצענו הזמנה מסין עבור בית שלם והצלחנו לעבור את כל ההגבלות שלקחנו בחשבון מראש .
חשוב לקחת בחשבון מקרה של שבר כאשר גוון הזכוכית המיוצר בסין שונה מפלטת הזכוכית המיוצרת בארץ , תהליך העיבוד בארץ שונה וזה עלול ליצור בעיה .
מקרה זה דומה לקרמיקה שאנחנו רוכשים בחו"ל אך קרמיקה נחשב לחומר זול יחסית וקל לאחסון לעומת זכוכית הנושא הופך להיות מורכב כאשר יש לקחת בחשבון את כל הפרמטרים לפני קנייה.

לסיכום -
המחיר בסין אכן זול עבור זכוכית אבל יש לזכור כי מתווספות עלויות נוספות כמו עמלת סוכנים, מכס, משלוח, ליקויים, שברים, דמי התקנה בארץ וכו'.
טיפ קטן לסיום, חשוב לדעת שזכוכיות בארץ עומדות בתקן מכון התקנים הישראלי בעניין חיסום הזכוכית, כך שהמוצרים עוברים בדיקות מחמירות ובסין הסחורה עשויה לא להיות מאושרת לשימוש בארץ ועלולים להיות עיכובים במכס בשל כך.

לקבלת נוסף צוות המומחים שלנו ישמח לתת לכם מענה , צור קשר >>

 
0