היתרונות של מעקות זכוכית מחוסמות

מעבר לעניין הבטיחותי של מעקה זכוכית, מדובר על פריט דקורטיבי בהחלט שיכול לעטר את המרפסת או את המדרגות בעיצוב יוקרתי ומרשים. כיום, בבנייה החדשה כבר לא תמצאו מעקות מבטון, פלסטיק או ברזלים, אלה רק מעקות מזכוכית המעטרות מגדלי פאר ומרפסות שמש בישראל, והן תורמות רבות לנוף האורבני בכל עיר. כשמדברים על מעקות זכוכית מחוסמת, הדבר בטוח הרבה יותר, כיוון שמדובר בזכוכית חזקה במיוחד השומרת על מראה יוקרתי וחוזק למשך שנים רבות.


אם כבר מדברים על בטיחות המעקות, הבאנו בפניכם את תווי התקן הישראלי שכדאי להכיר:

מבחינת דרישות התקן הישראלי בנושא מעקות, (על פי תקן 1142), על המעקה להיות מתוכנן על ידי הנדסאי או אדריכל, ועל המעקה להיות בגובה של 105 ס"מ. מעבר לכך, אסור שיהיו רווחים מעל 10 ס"מ בין הלוחות או בין הבניין למעקה ואסור שיהיו אלמנטים בולטים המאפשרים טיפוס על המעקות. מבחינת החוק, לא חלה חובה להתקין זכוכית מחוסמת, אלא הדבר תלוי באופן האחיזה של הזכוכית כאשר היא נמצאת בתוך המסגרת. יחד עם זאת, כדאי לדעת שהיתרון הבולט של זכוכית מחוסמת הוא שהיא חזקה פי 4 מכל זכוכית רגילה, ולכן היא המומלצת ביותר להתקנה מעקה למרפסת או כמעקה לחדר מדרגות.
 

השקיפות והיופי של מעקות זכוכית

אין ספק שמעקות זכוכית הן היפות ביותר ומשדרגות פלאים כל חלל. בזכוכית משתמשים למגוון רב של מטרות, אם זה עבור מחיצות זכוכית, ויטרינות, מראות ועוד. היתרון המשמעותי של מעקה הזכוכית לבריכה הוא השקיפות של הזכוכית, המאפשרת ליהנות מהנוף הנשקף מהמרפסת גם כאשר אנו בחלק הפנימי של הבית. כאשר מדובר על בית עם מרפסת שמש, אפשר פשוט להשאיר את הוויטרינה פתוחה ולתת לנוף להיכנס הביתה. מעבר לכך אפשר לבחור בין גווני זכוכית שונים, ואף אם תרצו פרטיות תוכלו לבחור זכוכית חלבית, צרובה וכו'.

חברת אריאל גלאס מתמחה בייצור והתקנת מעקות מזכוכית מחוסמת ומספקת שירות ייעוץ וליווי אישי לאורך כל הדרך. ההתקנה נעשית על ידי מתקינים מומחים בתחום בצורה בטיחותית, תוך שמירה על התקנה אסתטית ויפה. לפרטים נוספים על שירותי ההתקנה שלנו השאירו פרטים או התקשרו אלינו עכשיו.

 

חשוב גם לדעת

0