האם משטח זכוכית עמיד מסיר חם?

משטחי זכוכית, כמו גם חיפוי זכוכית הפכו בשנים האחרונות לטרנד לוהט. רבים גילו את היתרונות הרבים הטמונים בחומר, ומשלבים זכוכית דקורטיבית במקומות רבים בחלל הבית. שילוב זכוכית בחלל המטבח, הוא בהחלט בחירה נכונה, הן מבחינת מראה דקורטיבי ואסתטי והן מבחינת נוחות. את הזכוכית ניתן לשלב במגוון רב של מקומות כגון חיפוי קיר (במקום אריחי קרמיקה), כמשטח עבודה על אי, שולחנות עם פלטת זכוכית מרשימה, תמונות זכוכית מודפסות ועוד מגוון רב של אופציות.
 
 

זכוכית וחום – כל מה שצריך לדעת

רבים סבורים כי זכוכית היא אכן בעלת מראה דקורטיבי, אך מעט חוששים לשלבה במטבח בשל החום הקיים מבישול, תנורים וסירים. ולכן, חשוב לנו להסביר שקיימים סוגים שונים של זכוכיות, ובמטבח משלבים רק זכוכית העמידה לחום גבוהה. לדוגמה – זכוכית המחפה את הקיר ליד התנור, או משטח זכוכית עליה מניחים סירים. לצורך כך, משתמשים בזכוכית מחוסמת העמידה לחום גבוהה, כך שהחום אינו הורס את הזכוכית בחלוף הזמן, ולכן ניתן לחפות את הקיר השוכן ליד הכיריים. יותר מזה, כיום קיימים כיריים מזכוכית מחוסמת הנחשבת לבטוחה יותר לחום.
 
 

הכירו את סוגי הזכוכיות הנפוצות ואת עמידותן לחום

זכוכית מבודדת מדובר על זכוכית רגילה לגמרי שבה משלבים אוויר או גז, לצורך שיפור הבידוד האקוסטי ו/או התרמי. זכוכית זו מיועדת יותר לחלונות, משום שהיא מבודדת רעשים, אך כאמור ניתן להתקין אותה גם כמחיצת זכוכית או חיפוי קיר זכוכית במטבח.
 
זכוכית מחוסמת – מדובר על זכוכית חזקה פי 4 מזכוכית רגילה. בתהליך הייצור שלה היא חוממה לטמפרטורה של 700 מעלות ואז קוררה במהירות. תהליך ייצור זה הופך את הזכוכית לחזקה במיוחד ומתאימה למעקות זכוכית , חיפויי קיר, שולחנות, משטחי עבודה למטבח מזכוכית ועוד. כמו כן, הזכוכית עמידה לחום גבוהה.  
 
זכוכית קריסטל היא נחשבת לנפוצה ביותר ובעלת מראה מיוחד. בתהליך הייצור הוסיפו לה עופרת חד-חמצנית בשיעור של 5-35 אחוז ולכן היא עמידה וחזקה ונראה יוקרתית ובוהקת. בזכוכית קריסטל משתמשים לייצור כלים יוקרתיים והיא עמידה לחום גבוהה.
 
חברת אריאל גלאס מתמחה בייצור משטחים וחיפויי זכוכית בהתאמה אישית לכל לקוח. לרשותכם מגוון רב של זכוכיות לשלב בחלל המטבח, הן כחיפוי קיר, הן כמשטחי עבודה, פלטות לשולחנות, מראות ועוד. לייעוץ עם המומחים התקשרו או השאירו פרטים. 
0