ההבדל בין מעקה זכוכית לא מחוסם למעקה מזכוכית מחוסמת  

מעקה זכוכית הוא לא רק פריט דקורטיבי, אלא מאפשר לנו ליהנות מנוף פתוח כאשר אנו יושבים במרפסת השמש שלנו להנאתנו. כיום, בכל דירות קבלן מחויב הקבלן להתקין מעקה בטיחות על פי התקן 1142 הקובע שעל המעקה להיות מתוכנן באמצעות בעלי מקצוע כמו הנדסאי או אדריכל האמון על הפרויקט מטעם הקבלן.
כמו כן, על המעקה להיות בגובה של לפחות -105 ס"מ במרפסת לבית פרטי ובמקום ציבורי 110 ס"מ .
לפי התקן שיהיו רווחים 2-5 ס"מ בין הלוחות או בין הבניין למעקה, או לחלופין שיהיו אלמנטים בולטים המאפשרים טיפוס על המעקה.

יסודות מעקה הזכוכית לפי תקנים -

  • מעקה זכוכית קבלני עם מדרך שיש
מעקה זכוכית קבלני עם מדרך שיש
מהו מדרך והאם גם כאן יש תקן ?
משטח הגבהה/מדרגה שניתן לדרוך עליו שיכול להיות עשוי מ-שיש,פח ברזל ,אבן ואפילו דק.
עם המדרך נפגשים בכל בית פרטי או מבנה ציבורי ,המטרה שלו בעצם "להקטין" את גובה המעקה וליצור מרווח מסויים מגובה הרצפה שאנחנו עומדים .אך לרב לא מייחסים למדרך חשיבות בשל היותו הגבהה של כ10-30 ס"מ .
גם כאן יש תקן המחייב להצמד אליו ,התקן מחייב שקצה המדרך ממרחק מעקה הזכוכית לדוגמא לא יהיה גדול מ2.5 ס"מ ,במידה וכן מדרך זה ישמש למדרגה וידרש לייצר מעקה זכוכית בגובה של 105 ס"מ או 110 ס"מ בציבורי ממפלס המדרך ולא מגובה הרצפה.
לרוב, קבלני בניין אינם מקפידים על התקנת מעקה עם זכוכית מחוסמת, מכיוון שמבחינת החוק לא  חלה חובה להתקין מעקה עם זכוכית מחוסמת, אלא רק על מעקה ממוסגר וזכוכית טריפלקס, ולכן רבים מעדיפים לוותר על הסטנדרט של הקבלן ולהתקין מעקה על זכוכית מחוסמת הנחשבת לבטיחותית וחזקה יותר למשך שנים.
  • חותמת חיסום לזכוכית טריפלקס
חותמת חיסום לזכוכית טריפלקס
מהי זכוכית מחוסמת?
זכוכית מחוסמת היא זכוכית שעברה טיפול בחום גבוה מאוד המגיע ל – 700 מעלות, ולאחר מכן עברה קירור מהיר וחד שגרם לה לעבור תהליך חיזוק של עד פי חמש מזכוכית רגילה שאנו מכירים. תהליך זה מקנה לזכוכית מגוון רב של יתרונות מלבד החוזק שלה, בואו נראה כמה מהם.
זכוכית חזקה יותר
זכוכית שאינה מחוסמת נחשבת לשבירה יותר ביחס לזכוכית מחוסמת החזקה פי חמש מזכוכית רגילה, זו הסיבה שהסיכוי שזכוכית מחוסמת תישבר היא נמוכה מאוד וכמעט שאינה אפשרית.
באיזה זכוכיות ישנם עוד חותמות חיסום ?
אם חשבנו עד היום שזכוכית זאת זכוכית כאן אצלנו אפשר להבין קצת מעבר למה שידענו לפני .
חברתנו מתמחה במוצרים נוספים כמו :
חיפוי פיר למעלית שגם שם יש תקנים מחמירים לרבות זכוכית טריפלקס ואף מחוסמת על מנת להבטיח את בטיחות הסובבים.
ניתן גם למצוא בשאר מוצרינו חותמות חיסום כמו חיפוי זכוכית למבנים ולוביים המטרה ליצור מוצרים חזקים ועמידים לאורך שנים.
מוצר היחידי שעד כה לא חוקק חוק לגביו ועבור חותמת החיסום הינה המלצה בלבד אלה מראות הזכוכית הסיבה המרכזית לרבות המראה דבוקה על גבי הקיר וגם כאן נדרש יידע בסיסי על מנת למנוע סכנות בדרך ,המראות חייבות להיות מותקנות על מקיר או לוח כל שהוא על מנת למנוע קריסה של חלקים במקרה של שבר.

ההבדל בין זכוכית מחוסמת לרגילה -

  • זכוכית מחוסמת מנופצת לפי תקן
זכוכית מחוסמת מנופצת לפי תקן
בטיחות
במקרה וזכוכית רגילה נשברת, היא תישבר לרסיסים חדים כמו "סכין" ותהווה סכנה גדולה, גם מבחינת השברים וגם מבחינת המעקה שיישאר חשוף ללא שברים ,במקרה של רבודה/טריפלקס נראה סדק על גבי הפלטה לאורכה או רוחבה .
לעומת זאת, במידה וזכוכית מחוסמת תישבר (סבירות אפסית), הזכוכית תישבר לרסיסים כמו "יהלומים קטנים" ולא חדים ולכן יהיה הנזק יהיה קטן יותר, וגם היא תהיה פחות מסוכנת מבחינת פציעות ,במקרה של טריפלקס המראה יהיה כמו "שטיח" של זכוכיות קטנות.
  • זכוכית לא מחוסמת סדוקה מעקה קבלני
זכוכית לא מחוסמת סדוקה מעקה קבלני
עמידות בתנאי מזג אוויר
זכוכית מחוסמת חזקה מאוד, ולכן היא עמידה יותר מפני תנאי מזג אוויר קיצוניים כמו רוחות חזקות, גשמים, ברד ושלג. כמו כן, זכוכית מחוסמת מבודדת טוב יותר. לעומת זאת, זכוכית רגילה פחות עמידה לתנאי מזג אוויר קיצוניים.
אך לא רק הזכוכית צריכה להיות חזקה אלה גם אלמנטיים/אביזרי הזכוכית ושיטת ההתקנה הדורשת ניסיון רב אם זה בתכנון ועד לגמר ביצוע.
שימוש למגוון רב פרויקטים
זכוכית מחוסמת ניתן לשלב לא רק במעקות, אלא גם במקלחונים, כמעקות לחדר במדרגות ועוד.
במידה ותרצו להחליף את המעקה של הקבלן למעקה מזכוכית מחוסמת, תוכלו לבצע החלפה כללית ליתר האלמנטים בדירה.
לייעוץ ופרטים נוספים על מעקות זכוכית מחוסמת, התקשרו אלינו עוד היום >>>
0