שילוב זכוכית בדירות מעוצבות


"מי שגר בבית מזכוכית - מוטב לו שלא יזרוק אבנים" - כולנו שמענו זאת לא פעם, ובכ"ז, ישנם אנשים הבוחרים לעצב את ביתם (טוב, ברוב המקרים, לא את כולו, אבל חלקים גדולים ממנו) בחומר השקוף והרב-גוני הזה.
הסיבות לכך הן רבות: בלאי איטי (יחסית לחומרי גלם עיצוביים אחרים), תדמית יוקרתית ויכולת השתלבות כמעט טבעית עם כל חומר או גוון אחר. שקיפותה של הזכוכית, מצד אחד, וחוסנה, מצד שני, הופכות אותה לחומר הגלם המועדף על אדריכלים רבים ואף על הבעלים המתכננים בניית בית חדש.
 

חומרי גלם הם עניין של אופנה, הזכוכית - בת אלמוות

פניהן ודרכי הביטוי של האדריכלות ועיצוב הפנים מושפעות מגלי אופנה וטרנדים, הבאים לידי ביטוי בשכפולים של מוטיבים וחומרים, אשר אינם בהכרח פונקציונאליים ונוחים לגרים בתוך הדירה המעוצבת (זוכרים את זרי הדרדרים היבשים שהיו אופנתיים כל כך בשנות השישים והשבעים?). אולם, לשימוש בזכוכית כאלמנט עיצובי יש פן נוסף, אשר על חשיבותו עמדו כבר בדורות הקודמים: שקיפותם של חלונות גדולים, קירות זכוכית או מעקות מזכוכית, מאפשרת מעבר אור יום באין מפריע ולכן, יוצרת תחושה של מרחב פתוח. בניגוד לקירות וחצאי קירות הבנויים מחומרים אחרים, קירות זכוכית אינם מקטינים את החללים, כך שגם דירות למכירה בקריות תוכלנה לזכות בתחושת החלל הפתוח היוקרתית של לופט בניו יורק, למשל.


חפצי זכוכית - רואים רחוק, רואים שקוף

גם אלה שאינם רוצים (או אולי אינם יכולים) לשלב בבית קירות או מעקות עשויים מזכוכית, יוכלו להשיג את הטאץ' היוקרתי על ידי שילוב של חפצי נוי מזכוכית המוצבים בנישות המוארות בתאורה מיוחדת, הצבת אגרטלי זכוכית על השולחן או בשילוב פריטי ריהוט עשויים זכוכית (כשולחנות קפה מעוצבים או שולחנות סלון). גם כאן, שקיפותה של הזכוכית יוצרת רושם יוקרתי במינימום חסימה לקרני השמש או לתאורת הבית.
 

משחק בקרני שמש והרבה יותר מכך

תכנון חלל הבית מקבל זווית שונה לגמרי, כאשר משולבים בו אלמנטי זכוכית שונים, כמראות המוצבות בפינות אסטרטגיות או חפצי נוי מזכוכית מלוטשת. ניתן להשיג אפקטים מדהימים של השתקפויות, משחקי אור וצל ואפקט מנסרה בכל צבעי הקשת, אם רק מפעילים מעט יצירתיות ודמיון בעת תכנון עיצוב הבית. טכניקות ההדפסה על זכוכית ושימוש שלה כחיפוי קיר בסלון, בפינת האוכל, במטבח או בחדר השינה יכולים להפוך כל דירה לחגיגה מהממת של עיצוב יוקרתי ומודרני.
 
לסיכום:
כולנו אוהבים לחיות בסביבה נקייה ומטופחת, בדירה מעוצבת, מרווחת ומסודרת. אדריכלות הפנים של השנים האחרונות לקחה את השימוש בזכוכית כחומר גלם עיצובי ומינפה את השימוש בו לכלל אומנות. רוכשי ומעצבי דירות למכירה בקריות, בחיפה, בירושלים, או בכל מקום אחר ברחבי העולם, עושים שימוש בזכוכית בכל אחד מחדרי הבית והדירה, ובכך נהנים מכל היתרונות שפותח בפניהם החומר השקוף והיוקרתי הזה.
 

 
0