מעקות זכוכית או ברזל?

מעקות זכוכית או ברזל?

 
בניתם מדרגות בבית פרטי? אולי מרפסת שמש? עכשיו עליכם להתקין מעקות שיאפשרו לכם לשמור על בטיחות דיירי הבית וגם כדי להוסיף פריט דקורטיבי שיתחום את החלל.
אם גם אתם מתלבטים בין מעקות זכוכית לבית מעקות ברזל, הכתבה הזאת ממש בשבילכם!

בכתבה נפרט את היתרונות והחסרונות בין שני סוגי המעקות, כך שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה.

 

סוגי מעקות נפוצים

בשוק קיימים סוגים שונים של מעקות, כאשר בעבר הרחוק היה נהוג להתקין מעקות מעץ. עם השנים מעקות העץ יצאו מהאופנה, ואת מקומן תפסו מעקות ברזל ומעקות זכוכית הנחשבות כיום למעקות הנפוצות ביותר בעיצוב המודרני.
מבחינה עיצובית, שתיהן נחשבות למעקות יפות, אך כמובן שיש להתחשב בשאר האלמנטים בחלל כדי לבצע את הבחירה הנכונה.
מעקות זכוכית למשל נחשבות ליוקרתיות יותר בשל המראה המיוחד של הזכוכית ולהן מראה סולידי קלאסי. אך באותה נשימה גם מעקות ברזל נחשבות לדקורטיביות, אם תשכילו לבחור את העיצוב הנכון.

 

מעקות זכוכית - יתרונות וחסרונות

 
הן דקורטיביות, חזקות ומגיעות בשלל רב של עיצובים מיוחדים. חשוב להבין שמעקות זכוכית עשויות מזכוכית חזקה ועמידה שניתן להשאירה חשופה, כלומר ללא מסגרת או עם מסגרת.  את הזכוכית תוכלו למצוא במגוון רב של צבעים וגוונים ואף כזכוכית חלבית, צרובה, עם הדפסים מרהיבים ועוד. הזכוכית היא בעלת מראה יוקרתי וכאשר היא שקופה היא מעניקה מראה של נוף פתוח ללא שום דבר שפוגם בנוף. מצד שני, הזכוכית מרבה להתלכלך מטביעות אצבעות, אך קל מאוד לנקות אותה.

מעקות ברזל - יתרונות וחסרונות

 
מעקות ברזל נחשבות למעט מאסיביות ביחס למעקות זכוכית, ולאור העובדה כי יש צורך על פי התקן של 10 ס"מ בין המרווחים, הן מסתירות את הנוף. יחד עם זאת, ניתן לבצע מגוון פרזולים דקורטיביים המקנים לחלל עיצוב מיוחד. מבחינת תחזוקת מעקות ברזל, הן נוחות יותר לניקוי ואינן מתלכלכות עם הזמן, וגם לא צוברות אבק, אך יש צורך בכל כמה שנים לצבוע את המעקות כדי לשמור על צבע מבריק ומרענן. מנגד, ישנה גמישות לגבי גוון המעקות וניתן לצבוע אותן בכל צבע רצוי בשיטת עשה זאת בעצמך.

 
0