מנגנון כיסוי לבריכה מול מעקה זכוכית לבריכה 

מתכננים לבנות בריכה ביתית או ציבורית ולא יודעים מה יותר בטוח ? מה הכי נכון ? ,תמיד קיימת ההתלבטות אשר מטרתה לתת לנו שקט נפשי .
כיום בעולם המודרני נפרשות בפנינו מגוון רחב של אפשריות לתיחום חצר הבריכה , בניהם מעקות ברזל ,מעקה עץ , רשת הגנה , כיסוי בריכה (ידני) ,חומת בטון ועוד..
מכל האפשרויות שקיימות הבולטות בניהם הם :
כיסוי לבריכה חשמלי ומעקה זכוכית לבריכה השאלה המרכזית שתמיד עולה מה הכי נכון עבורי ? אז אנחנו כאן לעשות סדר ולציין כמה עובדות בשבילכם.

תוכן מקורי: אריאל גלאס כל הזכויות שמורות
יום שלישי 12.12.17 ,12:16
לוגו לכתבה כתבה 

מעקה זכוכית לבריכה ודלתות זכוכית

עולם הזכוכית נכנס אלינו מזה שנים וכיום הטרנט רק הולך ומתאצם כמו : חיפוי זכוכית למטבח,דלתות זכוכית ,חיפוי קיר פלזמה,מעקות זכוכית,תמונות זכוכית ועוד..
אך יש עוד כמה שימושים שאכן מדובר במעקה זכוכית לבריכה , מערכת זכוכיות המשמשמות מחסום אנושי עמיד ותקני בעל נראות שקופה ואפילו כמעט שקופה לחלוטין.
מערכת מעקה זכוכית לבריכה נפרסת ע"י פלטות זכוכית בהזמנה לפי מידה , כאשר כל פלטה מופרדת בכמה סנטים אחד מהשניה ונתמכת בחלקה התחתון ע"י עמודי נירוסטה ,עיגון לתעלת סמויה אשר דואגות לחזק את הזכוכיות בחלקו העליון .
כמובן מערכת מעקות הזכוכית לבריכה מאפשרות גם דלתות כניסה מזכוכית הבנויים מצירים שיכולים להתחבר לקיר או לזכוכית בשיטה חופשית ע"י ציר או בשיטה קפיצית ע"י מנגנון.
אגב את דלתות הזכוכית ניתן לנעול ע"י מנעולים במבחר דרכים אם זה : מנעול צלינדר ,פרפר אך המומלץ ביותר מנגנון קפיצי חצי אוט' כאשר שילוב של ציר קפיצי מאפשרים לנכנסים ויוצאים מהבריכה להרגיש בטוחים ורגועים ללא מפריע.
זכוכיות הבריכה לפי תקן מחייבות זכוכית רבודה בעלת 3 שכבות כאשר בנוייה מזוג זכוכיות סוג הדבק הPVB הנפוץ וזאת הבטיח נאמנות במידה וזכוכית אחד מתנפצת השניה יוצרת מחסום זמני עד החלפת הפלטה הרצוייה.

מעקה זכוכית לבריכה ביום
מעקה זכוכית לבריכה בערב

כיסוי לבריכה - מנגנון מכני


מדובר בעת במנגנון ציר המקובע בתעלה אשר נבנת במהלך יציקת הבריכה, כאשר המנגנון מכני הפועל על לחץ שמן בעזרת משאבת שמן היושבת בדרך כלל בחדר המשאבות.
ציר הכיסוי פועל בשיטה של פתיחה וסגירה ,משטח הכיסוי עשוי מבד אשר מוזמן מראש לפי מידה והמוביל של הכיסוי נעשה ע"י פלטות מפלסטיק אשר עובים תפירה בבד הכיסוי.
הפלטות מתחברות לפרופיל אלומניום בדפנות הבריכה , כאשר בוחרים לפתוח/לסגור בעזרת מערכת האידראולית התהליך כבר פשוט ופרופילי האלומניום דואגים ליצור מוביל בשטח הבריכה .
בניגוד למעקה זכוכית לבריכה שמערכת הפתיחה מערכת ע"י צירי חצי אוטומטי , למערכת הכיסוי נוספים אילו ציר מרכזי אשר "מושך" ע"י חבלים את הפלטות לכיוון הרצוי בכיוון השעון ונגדו.
בהחלט מוצר שכל אחד רוצה בביתו בעיקר בשל העובדה שבד הכיסוי נוכל לעמוד על לרווחה ואף ויותר מאדם אחד , אך השאלה אם כל זה מספיק על מנת לתת לנו שקט נפשי ?
ממש לא !! , מערכת כיסוי הבד כמו שהבנו מחבורת לזוג פלטות כאשר החיבור שנוצר בינה לבין המוביל הוא ע"י כ-4 מסמרים קטנים לכל פלטה כמעט בגודל סיכת בטחון ,הנדרשים לסחוב את הכיסוי ובהחלט מדובר במתכון לבעיות בעיקר שמשהו גורם לכיסוי להעצר .
מחסומים:
בתעלה הראשי באזור הציר ע"י גורם זר שגורם למערכת החוטים להסתבך ,פרופילי האלומניום מקבלים מכה/מחסום ע"י חפץ או כי מפעיל הבריכה או בעלייה בעת הסגירה והפתיחה 
לא לקחו בחשבון שהכיסוי הגיע לקצה היכולת ופשוט מתחו את המערכת מעבר לקצה היכולת שלה .
תקלות חשמל:
אך זה הכל ? אז לא .. כמו שניתן להבין המערכת הינו דבר מכני הופעל ע"י חשמל ובמקרים של הפסקת חשמל או תקלה במנוע החשמלי עשויים להשאיר את מצב הבריכה פתוח/פתוח חלקי.
בד :
בהחלט הכיסוי לא חסין מליקויים כגון פגיעה בגוון וטיב החומר מחומרי הבריכה כגון כלור וחומצה או אפילו קרני הUV אשר יוצר תחושה של חומר זול תוך מספר שנים , אך לא רק.
הבד עלול להשתפשף על משטח הבריכה ובמקרה הטוב נגרם חתך קטן ולא נעים ,אך במקרה הגרוע הורדת המוצר משימוש בשל איך תפקידו.

כיסוי לבריכה מצב פתוח
כיסוי לבריכה בצבע לבן
הדמייה בית עם בריכה
מידע לסיכום לסיכום : 
מערכת כיסוי זכוכית לבריכה מול מעקות זכוכית לבריכה שניהם מוצרים שמטרתם להגן על המרחצים , אך צריך לקחת את כל המקדמים וסיכונים כאשר ביום שאחרי שרכשנו נגיע יותר בטוחים בחצר ביתנו .
השוואה מקצועית :

כיסוי לבריכה :​​​​​​​
  • יתרונות - מערכת נפתחת ונסגרת כאשר השליטה בידי הלקוח,קומפקטי ומרווח ,מוצר סמוי/גלוי.
  • חסרונות - עלות יקרה ,תחזוקה שותפת ,מושפע מהטבע וכימקלים ,עשוי להבאות סכנת חיי אדם במקרה של תקלה קצרה/מתמשכת.
מעקה זכוכית לבריכה :
  • יתרונות - חומר שקוף ,יוצר מחסום קבוע ,ניתן להזמין בכל מידה ,מאפשר טריקה חצי אוט',מגיע במבחר גוונים,מגוון רחב של אפשרויות התקנה ואף סמוי ,כמעט ללא תחזוקה.
  • חסרונות - עלות לא זולה אך בהחלט (זולה מכיסוי) , שביר אך בטיחוני ומחוסם (חזק כפי - 5 מזכוכית רגילה) , יוצר הפרדה בגינה .
השוואה ועלויות - לצורך הדוגמא :
  • כיסוי לבריכה - 10 מטר על 5 מטר מערכת כזאת כולל כיסוי לבריכה - עלותה עשוי לעמוד על סדר גודל של כ-20,000 ש"ח 
  • מעקה זכוכית לבריכה תיקני - כ10 מטר אורך על גובה תקני מגובה הריצוף 105 ס"מ (תקני) - עלותו כ- 16500 ש"ח 
*דוגמא משוערת בלבד!
זמני אספקה - 
  • כיסוי לבריכה כולל הזמנת מידות ,התקנת הציר והכיסוי כ- 30 ימי עבודה (בסה"כ)
  • מעקה זכוכית לבריכה כולל הורדת מידות והכנת תשתית כ-21 ימי עבודה 
חושבים לבנות בריכה?
אנחנו כאן בשבילכם..

03-690-9494
או השאירו פרטים 

תכנון מערכת מעקה זכוכית לבריכה​​​​​​​- הדמייה להמחשה בלבד 

הדמיה תלת מימד למעקה זכוכית לבריכה
הדמיה תלת מימד למעקה זכוכית לבריכה
הדמייה תוכנית למעקה זכוכית לבריכה
הדמייה תוכנית למעקה זכוכית לבריכה
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
4.
עבור : יורם כהן
12/12/17 16:44
מאת: אריאל גלאס
בהחלט נדרש לנקות הזכוכיות מדי תקופה לפי עונות , אך כיום ישנם כל כך הרבה פתרונות לתחזוקה אשר
לא אמורה לקחת יותר מ10 דקות עבודה.
לקבלת פתרונות שאל את הנציג.
בברכה צוות אריאל גלאס
3.
מעקה לבריכה בהחלט מוצר מעניין
12/12/17 12:44
מאת: יורם כהן
השאלה איך מנקים את כל הזכוכיות האלה ?
2.
עבור : יהודה פרנס
12/12/17 05:04
מאת: אריאל גלאס
בהחלט ניתן ,מערכת סמויה ששמה מעקה בזיגוג רטוב או סמוי.
המערכת נבנת על בסיס פלטה או בטון.
מומלץ בכל אופן לפנות לנציגנו ונשמח לעמוד לרשותך.

בברכה אריאל גלאס זכוכיות מחוסמות
1.
כתבה מעניין השאלה ?
12/12/17 04:59
מאת: יהודה פרנס
האם ישנו מעקה זכוכית ללא עמודים ?
0